Divizi Cloud and Security Competence Center Seyforu posiluje Lucie Jahnová. V pozici ředitelky týmu architektů a konzultantů se v první řadě zaměří na aktuální téma – řešení kybernetické bezpečnosti firem v kontextu směrnice NIS2. Kromě jiného se také nyní účastní přípravy nových řešení pro zajištění bezpečnosti velkých společností s využitím AI.
Lucie Jahnová je v oblasti kybernetické bezpečnosti uznávaným odborníkem a své bohaté zkušenosti využívá od roku 2021 jako odborný konzultant Ministerstva průmyslu a obchodu v oblasti řízení rizik v rámci implementace Národního plánu obnovy. Kromě toho působila během posledních deseti let také jako ředitelka odboru interního auditu a kontroly ve společnosti Czechinvest a jako senior konzultant v BDO Česká republika, kde měla mimo jiné na starosti audity kyberbezpečnosti.
Divize Cloud and Security Competence Center, která patří mezi hlavní pilíře společnosti Seyfor a má mimo jiné na starosti problematiku kybernetické bezpečnosti, poskytuje podporu všem vývojovým oddělením od masově rozšířeného chytrého fakturačního systému iDoklad přes HR aplikace až po podnikové CRM a ERP systémy určené pro firmy všech zaměření a velikostí, jako například Vario, Money ERP, Byznys či Infor.
„Rychlý růst a mezinárodní expanze společnosti, jejíž řešení využívá víc než 160 tisíc podnikatelských subjektů ve 38 zemích, je pro mě obrovskou motivací. Posilování kybernetické bezpečnosti firemních systémů v době, kdy prvky umělé inteligence využívají velmi efektivně i kyberzločinci, vnímám jako velkou výzvu. Mojí ambicí v rozsáhlém týmu Seyforu je přispět k praktické implementaci regulatoriky v podobě například NIS2, DORA, AI Act, a také k zajištění bezpečnosti konkrétních systémových řešení, které vyvíjíme. Ale nejen to. Chci docílit toho, aby si zákazníci uvědomili, že implementace bezpečnostních pravidel není jen regulací vyžadovaná nutnost, ale může to být potenciální příležitost pro zlepšení procesů i míry automatizace a nastavení vhodných preventivních opatření, které v důsledku napomůžou ke snížení finančních nákladů. Prioritou firem nemusí být pouze prevence, ale důraz na funkční a efektivní business continuity plán. Zajištění možnosti rychlé a efektivní obnovy může menším firmám zajistit plynulost poskytovaných služeb bez zásadních finančních či reputačních ztrát. Uvedená kombinace opatření vede k maximální možné eliminaci rizik v oblasti kyberbezpečnosti,“ říká Lucie Jahnová.
Hluboké znalosti oboru a bohaté zkušenosti z oblasti kybernetické bezpečnosti, analýzy rizik, kontrolních mechanismů i školicích procesů využije Lucie Jahnová při nastavování a rozvíjení bezpečného prostředí u klientů. V rámci rozvoje služeb Seyforu připravuje také spuštění zcela nových bezpečnostních služeb pro nejnáročnější zákazníky. Své znalosti uplatní také v projektech Seyforu zaměřených na datovou analytiku a IT infrastrukturu.
„Velkým tématem pro všechny české firmy je také směrnice NIS2, respektive připravovaný zákon o kybernetické bezpečnosti, který vstoupí brzy v platnost. S našimi klienty se zaměřujeme na praktický přístup implementace opatření a navrhujeme jim vhodná řešení, vzhledem k jejich velikosti a potřebám. Z důvodu složitosti legislativy není totiž pro firmy jednoduché požadavky implementovat a mnoho z nich dokonce zatím ani netuší, že se jich regulace dotkne. I proto se těším se na rozvíjení stávajících i vytváření nových příležitostí, jak být firmám v oblasti kybernetické bezpečnosti nápomocna. Jeden z klíčových projektů Seyforu v oblasti kyberbezpečnosti představíme už velmi brzy,“ uzavírá Jahnová.
TZ